O projekte
Hlavným cieľom projektu je podporovať schopnosti, zručnosti a celkové nastavenie obyvateľov zo zahraničia aj rodených obyvateľov Poľska, Slovenska a Českej republiky. Projekt pomôže svojim účastníkom nadobudnúť lepší prístup k pracovnému trhu a digitálnej ekonomike a využiť schopnosti a znalosti, ktoré majú, na premenu ich nápadov na úspešné podnikanie. Podporou práce v tímoch zložených z rodených obyvateľov aj obyvateľov zo zahraničia pomôže projekt zastrešiť sociálnu a ekonomickú integráciu, ktorú chápe ako proces vzájomnej spolupráce medzi migrantmi a spoločnosťami, ktoré ich prijímajú.
Projekt sa špecificky zameriava na:
- vzdelávanie účastníkov projektu v oblasti rozvoja podnikania
- propagáciu nápadov na podnikanie rozpracovaných počas projektu a prezentáciou už existujúcich dobre zaužívaných praktík v oblasti podnikania na území Poľska, Českej a Slovenskej republiky
- zdieľanie skúseností z oblasti podnikania medzi trénermi a vyučujúcimi z Poľska, Českej a Slovenskej republiky
Účastníci projektu sú zároveň súčasťou Start-up Campu – série hybridných tréningov a workshopov zameraných na budovanie a rozvíjanie nápadov na podnikanie krok po kroku. Účastníci zistia, ako urobiť analýzu trhu, vybudovať efektívny biznis model, rozvinúť produkt alebo službu, pracovať s investormi a prejsť fázou uvádzania produktu alebo služby na trh.
Tento projekt, na rozdiel od iných podobných projektov, aplikuje inovatívnu metodológiu práce v medzinárodných tímoch. Týmto spôsobom zastreší inklúziu a diverzitu.
Výsledkom projektu sú materiály pre budúcich trénerov a trénerky, ktorí pracujú v multikultúrnom prostredí. Obsahujú odporúčania, ktoré im pomôžu pripraviť podobný program či školenia. Nájdete v nich aj návody a návrhy na postupy tvorby plánov pre podobné projekty, ako aj scenáre a videozáznamy hodín alebo prezentácie.
TRÉNINGOVÉ MATERIÁLY A ODPORÚČANIA
Budeme sa tešiť, keď ich budete pri svojej práci využívať.
Financovanie projektu: Erasmus+ Small scale grants
Koordinátor projektu: CASE
Trvanie projektu: 12 mesiacov (IV. 2022 – III. 2023)
Partneri projektu: Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych – Fundacja Naukowa (Poľsko), InBáze, z.s (Česká republika), Mareena (Slovenská republika)