Generation T
Kto, ja?
Áno, predsudky zastavíš len TY.

Ste jedinečná generácia. Ste mladí, máte prístup k informáciám, cestujete, máte možnosť vidieť rozdielnosť a nebáť sa jej. Moc odstrániť predsudky je vo vašich rukách. Ste generácia Ty.

O čo ide?

Zapoj sa do projektu Generation T (čítaj dženerejšn Ty), ktorý sa zameriava na šírenie povedomia o migrácii a na podporu ochrany zraniteľných – etnických či náboženských – skupín. Zistíš, ako vznikajú stereotypy a prečo máme predsudky. Dozvieš sa viac o živote cudzincov v našej spoločnosti a budeš môcť preskúmať, čo máme napriek niektorým odlišnostiam spoločné. Nálepkovanie a predsudky sme zažili všetci, ale spoločne môžeme ukázať, že každý z nás je omnoho viac, než sa zdá na prvý pohľad.

Čo môžem urobiť?

Pozri si krátke video a zisti, prečo máme predsudky a ako vznikajú stereotypy. Stiahni si prehľad tipov, ako môžeš prispieť k svetu bez predsudkov, v ktorom si rozumieme. Vyber si spôsob, ktorý je ti najbližší a pusť sa do toho.

A čo ja ako učiteľ? Môžem nejak aktivizovať svojich študentov?

Pre učiteľov sme pripravili video, ktoré poskytuje úvod do témy identity a predsudkov, ako aj metodiku pre rozpracovanie témy so študentmi. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte cez naše kanály.

Mám otázky

Pokojne nám napíš na generationt@mareena.sk a so všetkým ti poradíme.

Na stiahnutie

Tipy, ako prispieť k svetu bez predsudkov

Tipy, ako prispieť k svetu bez predsudkov, sú určené pre mladých ľudí (a všetkých), ktorí sa chcú v téme identity, stereotypov a predsudkov viac angažovať. Vyber si spôsob, ktorým môžeš prispieť k svetu bez predsudkov a posilniť vzájomné porozumenie v tvojej triede, rodine či meste.

Metodický materiál

Tento metodický materiál je určený učiteľkám, pedagógom, lektorom a lektorkám vo formálnom aj neformálnom vzdelávaní, ktorí by chceli so svojimi žiakmi či študentmi otvoriť tému identity, predsudkov a stereotypov. Je vhodný pre učiteľov a učiteľky mladých ľudí od posledných ročníkov 2. stupňa základných škôl až po vysokoškolákov.

Plagát

Plagát: Generácia ty, formát A2.

Leták

Leták: Generácia ty, formát A5.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu zodpovedá výlučne Mareena.